...

Небезпеки пиття водопровідної води

Рейтинг статті

Скільки вже сперечаються на тему, можна пити воду прямо з-під крана або краще все-таки використовувати бутильовану. Ось, наприклад, у Києві «Києвводоканал» стверджує, що з крана тече чиста та корисна вода. Вона проходить подвійне очищення: спочатку мембранна ультрафільтрація прибирає будь-який бруд і мікробів, а потім озонування з вугільним фільтром позбавляє заліза і неприємних запахів. Начебто можна пити без побоювань. Але експерти Держпродспоживслужба не такі оптимістичні — так, якість води відповідає СанПіНам, але все ж таки вона не дотягує до бутильованої.

nebezpeky pyttya vodoprovidnoyi vody

Так у чому ж справа?

Чим погана водопровідна вода?

В оновленому керівництві ВООЗ 2022 року йдеться про те, що основна проблема — це мікробне забруднення. У трубах можуть з’являтися бактерії, віруси, найпростіші чи навіть гельмінти. І це може призвести до спалахів захворювань. Наприклад:

  • Усього одна частка ротавіруса може заразити третину людей, які вип’ють воду.
  • Для зараження лямбліоз вистачить 10 цист.
  • Дизентерія може розпочатися вже після контакту із 10–100 шигелами.
  • Ризик особливо великий для дітей, літніх, вагітних та людей з ослабленим імунітетом. Їм пити воду з неперевірених джерел точно не варто.

Але це не все. Водопровідна вода може містити:

  • Хімічні домішки вони потрапляють у воду з промислових стоків, добрив і звалищ. Солі, фтор та хлор можуть накопичуватися в організмі та згодом завдати шкоди.
  • Радіонукліди – такі як уран, цезій, плутоній. Їх знаходять рідко, і ризик невеликий, але все ж таки вони присутні.
  • Тяжкі метали — наприклад, свинець, ртуть, миш’як. Ці речовини можуть викликати рак, анемію та ушкодження внутрішніх органів. За вмістом важких металів у воді суворо стежать, але ризики все ж таки є.

Хто стежить за якістю води?

У Україні це відповідає Держпродспоживслужба. Вона регулярно бере проби води по всій країні та перевіряє їх на відповідність санітарним нормам та рекомендаціям ВООЗ. Якщо раптом помітите, що вода з крана каламутна, пахне або має дивний колір, і компанія, що управляє, не реагує, звертайтеся в Держпродспоживслужбу. Вони перевірять і, якщо скарга підтвердиться, змусять комунальників упорядкувати воду.

hto slidkuye za yakist vodoprovidnoyi vody v ukrayini

Якщо вода з крана відповідає СанПіН, її можна пити і використовувати для приготування їжі – небезпеки для здоров’я немає.

Як зрозуміти, що вода гарна?

Найнадійніший спосіб – це здати воду на аналіз. Наприклад, до Головного випробувального центру (ГВЦ) або до СЕС. Можна також переглянути карту на сайті Держпродспоживслужби, де вказані регіони, де з водою можуть бути проблеми.

Ознаки того, що з водою щось не так: каламутність, суспензії, неприємний запах і смак. Можна використовувати тести для акваріума, щоб перевірити вміст хлору, заліза та інших речовин у домашніх умовах.

Чому ж водопровідна вода несмачна?

Навіть якщо вона безпечна, смак бутильованої води все одно краще. Це пов’язано з тим, що водопровідну воду очищають хлором — він безпечний, але може псувати смак. Бутильовану воду очищають через вугільні фільтри і зворотний осмос, не застосовуючи хлор. Ще на смак впливає стан труб – чим вони старіші, тим більше домішок у воді, що теж позначається на її смаку, навіть якщо все в межах норми.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середнє: 0]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вітаємо з Новорічними святами!!!
Графік роботи на свята

31 грудня прийом замовлень до 10 -00
1 січня вихідний
7 січня вихідний

Акційна пропозиція
Замовляєте ВПЕРШЕ?
Отримайте БУТИЛЬ і ПОМПУ в подарунок!
не поспішайте Йти :)
Замовляєте доставку водички ЗІ ЗНИЖКОЮ?

    Наші менеджери передзвонять на протязі 10 хв

    Напишіть Ваше питання

    Ми зв'яжемось як найшвидше!

      Оставьте Ваш запрос

      Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.

        Замовити дзвінок!

        Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
        Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.